Translate

piątek, 14 grudnia 2012

Domowe płukanki do włosówDOMOWE PŁUKANKI DO WŁOSÓW


Płukanka octowa - potrzebujemy ok. 2/3 szklanek wody, 1/4 szklanki octu. Składniki mieszamy ze sobą. Po umyciu włosów przez 5 minut moczymy nasze kosmyki w roztworze. Początkowo nasze włosy mogą trochę śmierdzieć, ale zapach szybko się ulatnia. Płukanka ta nabłyszcza, wygładza i nadaje miękkości naszym włosom.

  Płukanka brzozowa - potrzebujemy liści brzozy (świeże) tak z 1 szklanką - ja borę na oko i około 3 szklanek wrzącej wody wody. Liście zalewamy gorąco woda, zostawiamy na jakiś czas i wyjmujemy je. Po umyciu włosów polewamy tym nasze włosy. Płukanka jest przeznaczona do włosów słabych i wypadających.

  Płukanka pokrzywowa - potrzebujemy 2 saszetki pokrzywowej herbaty i 3 szklanki wrzącej wody. Herbatę zalewamy gorącą wodą, parzymy, a następnie wyciągamy. Polewamy nią włosy po umyciu. Jest do włosów przetłuszczających i wypadających, wzmacnia je.

  Płukanka miętowa - potrzebna nam bd mięta i 2 szklanki gorącej włosy. Przygotowujemy ją i używamy tak samo jak płukanki pokrzywowej. Jest przeznaczona do włosów kruchych, mało elastycznych, słabych i przetłuszczających.

  Płukanka piwna - potrzebujemy jednego, ciemnego piwa (musi postać jakieś pół godziny otwarte). Trochę piwa dajemy na mokre włosy i chwilę czekamy, myjemy je, następnie znowu wcieramy piwo, czekamy i spłukujemy włosy. Płukanka przyśpiesz porost włosów, wzmacnia i nadaje połysk.

  Płukanka z kory dębu - potrzebujemy 1/4 szklanki kory dębu i 3 szklanek wrzącej wody. Korę zalewamy gorącą wodą, gdy się zaparzy odcedzamy ją. Używamy jej tak samo jak płukanki pokrzywowej. Płukanka przyciemnia włosy, nadaje im objętości. Działa na przetłuszczające i wypadające włosy.
 
 
 
Te wszystkie płukanki wymyśliła Koka^ - użytowniczka zapytaj.onet.pl,ona zgodziła się na udostępnienie płukanek,tu link do jej poradnika z którego to kopiowałam:
http://zapytaj.onet.pl/Category/003,003/2,22644985,Plukanki_do_wlosow_.html


 
 


Komentarze mile widziane:)
Zostaw po sobie jakiś ślad:)

Jak znacie jeszcze jakieś domowe płukanki to napiszcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz